poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Sukces Wiktora Toruńskiego w konkursie fotograficznym „Owad w obiektywie 2018”Sukces Wiktora Toruńskiego w konkursie fotograficznym „Owad w obiektywie 2018”

Otrzymaliśmy taką oto wiadomość nadesłaną do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Wieruszowie –  przez  Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Entomologicznego:
„Serdecznie gratulujemy niezwykle uzdolnionego ucznia, Wiktora Toruńskiego. Odebrał on nagrodę specjalną w konkursie fotograficznym  „Owad w obiektywie 2018″ organizowanym przez Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Entomologicznego i Fundację Biodiversitatis.

Nagroda specjalna – aparat Nikon Coolpix B500 ufundowany przez firmę Precoptic Co. – powędrowała do Wiktora Toruńskiego, ucznia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.”

https://www.facebook.com/LodzPTE/posts/2057756124277462

Tegoroczny konkurs był otwarty dla studentów wszystkich łódzkich uczelni oraz uczniów szkół średnich województwa łódzkiego. Zdjęcia, których nadesłano blisko 100, oceniane były w pięciu kategoriach tematycznych (Owad i roślina, Owad chroniony, Z życia owada, Zdjęcie artystyczne oraz Makro) i dwóch wiekowych (uczniowie i studenci). Po raz pierwszy przyznana została także nagroda za najlepsze zdjęcie.

Konkurs odbył się pod patronatem dziekana Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Jego organizatorami byli Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Entomologicznego oraz Fundacja „Biodiversitatis”, a partnerami Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi Spółka z o.o., Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego oraz przedstawiciel firmy Nikon na Polskę, firma PRECOPTIC.

Gratulacje dla Wiktora! Jednocześnie jako szkoła zapraszamy Wiktora  i pozostałych uczniów naszego „Staszica” do udziału w XXIII Przeglądzie Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych, Edycja 2018/2019.

http://zsp.wieruszow.pl/zapraszamy-do-udzialu-w-xxiii-przegladzie-tworczosci-artystycznej-uczniow-szkol-zawodowych/

Tu również można wziąć udział w konkursie fotograficznym, a także w konkursie plastycznym i literackim.

Drodzy uczniowie! Warto brać udział w konkursach,  doskonalić swoje uzdolnienia i próbować sił w rywalizacji z innymi. Efekty tych działań  przynoszą bardzo miłe wrażenia.


Skip to content