poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

„Pojedynek na lektury” – konkurs„Pojedynek na lektury” – konkurs

Wieruszowski Dom Kultury organizuje dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych konkurs aktorsko-literacki: „Pojedynek na lektury”.

Konkurs polega na wybraniu z dowolnej lektury szkolnej:

  • fragmentu tekstu
  • bądź kilka fragmentów z jednej lektury złożonych w całość,
  • kolaż dialogów z lektur

i stworzeniu nowoczesnego monodramu według własnego pomysłu. Monodram to zmierzenie się z formą reżyserską, aktorską i scenarzysty. Liczymy na wrażliwość i wyobraźnie młodych ludzi!

Czas trwania monodramu: od 10 do 15 minut. Uczeń, który chce wziąć udział w konkursie, powinien nagrać swój monolog w formacie audio lub mp3 i przynieść lub przesłać do Wieruszowskiego Domu Kultury do 11.11.2015. Jeśli ktoś nie ma możliwości nagrania swojego monodramu w formacie audio, może zgłosić się do WDK – pomożemy!

25.11.2015 na sali WDK, odbędzie się konkurs przed publicznością , jury wybierze finalistów a publiczność swojego faworyta.

Finałem konkursu 25.11.2015 będzie koncert AsiMiny, która wykorzystała poezje i prozę Mirona Białoszewskiego do stworzenia własnego przedstawienia muzycznego „Biało”. Zapraszamy na ten koncert nauczycieli i uczniów. Wstęp na koncert jak i konkurs jest bezpłatny.

Finaliści 26.11.2015 wystąpią również przed koncertem Michała Bajora.

Idea konkursu jest jasna: pokazanie społeczności szkolnej, że literatura nie jest reliktem dawnych czasów, a czytanie lektur nie koniecznie jest koszmarem i można dla nich znaleźć atrakcyjną formę przekazu. Zachęcamy do takich poszukiwań i eksperymentów.
Pomysły młodych ludzi, ich młodzieńcza fantazja i zaangażowanie potrafią zaskoczyć!

W konkursie są przewidziane nagrody: laptop, tablet, e-czytnik i niespodzianka – nagroda publiczności.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia jest dostępna na stronie internetowej Wieruszowskiego Domu Kultury (wdkwieruszow.pl), informacje można uzyskać pod nr telefonu 627841080, e-mail: wdk@wdkwieruszow.pl.


Skip to content