poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Masz wielkie serce i długie włosy? – zostań bohaterem!Masz wielkie serce i długie włosy? – zostań bohaterem!

Zapraszamy nasze uczennice, uczniów, nauczycieli do udziału w akcji „Zrób Rakowi Wspak!”.

Oto informacja zaczerpnięta  z:
http://www.tugazeta.pl/1,zrobmy-rakowi-wspak,22480.html

Salon fryzjerski „Marta” z Wyszanowa chce zrobić rakowi wspak! Jego właścicielka Marta Wesołek weźmie udział w akcji fundacji przyjaźni „WeGirls”. Masz długie włosy? Nie obcinaj ich jeszcze teraz. Poczekaj do 27 czerwca. Pomożesz chorym dzieciom.

Praca fundacji polega na inicjowaniu i koordynowaniu działań polegających na zbiórce włosów w sieciach partnerskich salonów fryzjerskich. Powstałe peruki trafią do dzieci, które w wyniku choroby straciły własne włosy. – Jest to program długofalowy, a nie jednorazowa akcja – zapowiadają w fundacji. – Istotnym celem działania jest także budowanie świadomości wśród społeczeństwa, że taki program istnieje i że przez taki gest można realnie komuś pomóc odzyskać pewność w siebie w procesie leczenia. Gest przyjaźni to przekazanie włosów na peruki dla dzieci po chemioterapii, radioterapii lub z innymi schorzeniami skóry.

Peruki za darmo trafią do potrzebujących. Corocznie wśród dzieci dochodzi do około 1200 zachorowań na nowotwór. – Już setki dawców przekazało swoje włosy. Z tych darów skorzystali najmłodsi podopieczni fundacji. I ty możesz mieć wpływ na ich los! Peruki trafią do osób, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia.

Osoby zainteresowane pomocą już teraz mogą zgłosić się do salonu fryzjerskiego „Marta” przy ul. Głównej 17 w Wyszanowie (tel. 62 78 43 619). Jeśli masz długie włosy (minimum 25 cm) i chcesz je ściąć poczekaj do 27 czerwca. Właśnie na ten dzień zaplanowano akcję! Włosy mogą być farbowane, ale nie rozjaśnione, świeżo umyte, bez odżywki. Salon gwarantuje dobór i wykonanie nowej fryzury (gratis). Już teraz zachęcamy do akcji. Macie czas na podjęcie decyzji. Poczekajcie na ścięcie włosów do czerwca! Salon prosi o wcześniejsze zgłoszenia.

Każda akcja pomocy chorym zawsze spotykała się w naszej szkole z przychylnym przyjęciem i zapewne tym razem wydarzy się coś niesamowitego !
Kto ma wielkie serce i długie włosy?