poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Konkurs „Kapsuła Czasu – Zawody przyszłości”Konkurs „Kapsuła Czasu – Zawody przyszłości”

 Jak będzie wyglądała praca przyszłości? Jakie umiejętności będą pożądane na rynku pracy w roku 2050? Jak przygotować się na te wyzwania? Te i inne pytania stawiamy w konkursie Kapsuła Czasu „Zawody przyszłości” organizowany przez Uniwersytet Łódzki w ramach projektu „Future Time Traveller”.

Uniwersytet Łódzki zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie pt. Kapsuła Czasu „Zawody przyszłości”, który kierowany jest do młodzieży w wieku 13-19 lat. Celem konkursu jest odpowiedź na pytanie czy osoby z pokolenia Z, są gotowi na pracę w przyszłości oraz jak sobie tę pracę wyobrażają.
Aby wziąć udział w konkursie należy przedstawić jak będzie wyglądać praca przyszłości, jakie zadania będzie obejmować, kto ją wykona i jakich umiejętności będzie wymagała? Swoje propozycje należy przesłać w jednym z następujących formatów (żaden z tych formatów nie jest faworyzowany):

  • w krótkim eseju (do 500 słów);
  • prezentacji PowerPoint (do 5 slajdów i kilku zdjęć);
  • krótkim filmie (do 1 minuty).
    Najlepsze opisy nowych zawodów przyszłości będą promowane na stronie internetowej Future Time Traveller, na Facebooku oraz w innych kanałach komunikacji. Dodatkowo autorzy trzech najlepszych prac dostaną nagrody rzeczowe – gadżety techniczne.
    Zgłoszenia należy przesłać do 31 grudnia 2019. Pracę konkursową można przesłać na dwa sposoby, poprzez:

1) Możesz to zrobić przez naszą grę. W tym celu wejdź na stronę Future Time Traveller http://future-time-traveller.eu i dołącz do naszej gry. Ta zabierze Cię do roku 2050 z misją odkrywania przyszłości i zostania jej ambasadorem. Gra pomoże Ci zbadać, jak świat zmieni się w przyszłości, jakim wyzwaniom trzeba będzie sprostać; i jakie są kluczowe czynniki i trendy, które będą kształtować świat pracy. Jako Uczestnik będziesz musiał/a wypełnić 7 misji, a w 6 przedstawić swój pomysł na „Pracę Przyszłości”.
2) Możesz przesłać swoje pomysły bezpośrednio za pomocą formularza.
W obu przypadkach (a) treść eseju należy skopiować w pole tekstowe; (b) film należy przesłać na YouTube.com, a link do niego należy wkleić w pole tekstowe; (c) prezentację należy przesłać na SlideShare.net, a link do niego należy wkleić w pole tekstowe.
Również w obu przypadku do pracy konkursowej należy dołączyć deklarację uczestnika dotyczącą akceptacji zasad konkursu oraz przetwarzania danych osobowych. Deklaracja dostępna jest na stronie z formularzem. Należy ją przesłać na adres: future.jobs.contest@gmail.com  

Zasady Konkursu:

Konkurs „Kapsuła Czasu Zawody przyszłości” skierowany jest do młodych ludzi w wieku od 13 do 19 lat urodzonych między 01.01.2000 a 31.12.2006. Inicjatywa ma na celu zwiększenie ich świadomości i prowokowanie do myślenia o miejscach pracy w przyszłości, o tym, jak się pojawią i umiejętnościach, których będą potrzebować.

Konkurs w Polsce realizowany jest przez Uniwersytet Łódzki. Adres kontaktowy: future.jobs.contest@gmail.com

Uczestnicy są uprawnieni do otrzymania nagród, tylko w przypadku, gdy oni / ich rodzice / opiekunowie prześlą formularz rejestracyjny online, aby zaakceptować Regulamin konkursu i Oświadczenie o ochronie prywatności.

Więcej informacji na temat konkursu oraz szczegółowe zasady znajdują się na stronie: http://future-time-traveller.eu/pl/kapsula-czasu-zawody-przyszlosci/.

Konkurs jest częścią projektu Future Time Traveller, projektu nr 590221-EPP-1-2017-1-BG-EPPKA3-PI-FORWARD, współfinansowanego przez Komisję Europejską.
Nauczycieli zainteresowanych tematyką konkursu jak i nauczaniem opartym na grach zachęcamy również do zaproponowaniu swoim uczniom udziału w grze opracowanej w ramach projektu „Future Time traveller’ (link).

Z poważaniem – Joanna Mordzak – Specjalista – Opiekun Szkół,  Centrum Promocji ul.Uniwersytecka 3
90 -137 Łódź  T: 504 828 823
E: joanna.mordzak@uni.lodz.pl
W: www.uni.lodz.pl


Skip to content