poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Idziemy do kinaIdziemy do kina

8 .10. 2018 uczniowie naszej szkoły wybrali się wraz z wychowawcami i opiekunami do kina w Wieruszowie na film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Mieliśmy okazję zobaczyć zekranizowaną opowieść o polskich lotnikach z Dywizjonu 303, który brał udział w bitwie o Anglię. Mogliśmy zobaczyć, w jaki sposób twórcy filmu pokazali wojnę i życie lotników, ocenić efekty specjalne oraz potencjał aktorski, czyli to wszystko, co miało wpływ na końcowy kształt i jakość dzieła filmowego. Wszyscy, którzy widzieli film, zechcą może obejrzeć konkurencyjną produkcję „Dywizjon 303. Bitwa o Anglię” i dokonać porównania obu filmów. Polecamy również książkę „Dywizjon 303” A. Fiedlera, która wciąż pozostaje świadectwem pięknej bohaterskiej postawy w walce o wolność ojczyzny.

Opiekę nad uczniami klas: 2 Tl, 3 Tl, 3 R, 2 Ti sprawowali organizatorzy: Katarzyna Joniak, Agata Damasiewicz, Urszula Tęcza i Izabela Moska.


Skip to content