poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

e-skarbonka WOŚP – pomagajmy!e-skarbonka WOŚP – pomagajmy!

Historię Łukasza Berezaka Polska poznała w 2014 roku. Zadecydował przypadek.
– Dla mnie jest za późno, ale chcę pomóc innym – powiedział dziennikarzom TVN dziesięcioletni wówczas chłopiec. Chłopiec, który od urodzenia cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna, jednak lista schorzeń jest znacznie dłuższa. Zdarza się, że nie wstaje z łóżka. Porusza się na wózku. Kiedy pojawia się kolka nerkowa, właściwie nie pomaga nic. Mimo tego, co roku zbiera na WOŚP.
Sytuacja Łukasza poruszyła całą Polskę. W ciągu kilka godzin w styczniu 2014 roku na niewielkim podwórku przed blokiem, w którym mieszka do dziś, stanęła scena. Pojawili się artyści i właściwie tysiące mieszkańców, którzy skandowali imię 10-latka. On sam spotkał się ze swoim idolem, Jurkiem Owsiakiem i dostał charakterystyczne czerwone okulary. Przyjaźń z Owsiakiem trwa do dziś. Podobnie jak pasja Łukasza do pomagania. Nie chodzi tylko o WOŚP. To organizowanie paczek dla dzieci z domu dziecka czy szpitali w Szczecinie.
Łukasz tak  pisze na swoim facebooku:
„Witajcie moi drodzy, w związku z tym całym świństwem (chodzi o Covid-19), zadecydowałem, że nie jestem w stanie chodzić z puszką świętując 29 Finał. Ale… to nie powstrzymało mnie przed chęcią niesienia pomocy! Więc prezentuję Wam moją eSkarbonkę! eSkarbonki to wirtualne puszki do których możecie wrzucać tak samo jak do analogów, z tym, że w tym przypadku nie musicie wychodzić z domów. Cała suma którą uzbieram wędruję w 100% do WOŚP, tak jak z normalnych puszek. Toteż zapraszam Was do udostępniania, oraz zasilania mojej eSkarbonki!
OTO LINK DO E-SKARBONKI Łukasza: 

https://eskarbonka.wosp.org.pl/qllhtq?fbclid=IwAR2mBrb_gwUKqtL9g2_fATDMmqnt4G9a1jzIpnndaSrfoWqN5NQICWRTG50

Udostępniajmy – Pomagajmy!

Jeśli Ktoś z Was również założył wirtualną e-skarbonkę – dajcie znać, chętnie udostępnimy link.