poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Dzień Sportu w Staszicu – 21 maja 2026



Dzień Sportu w Staszicu – 21 maja 2026

21 maja 2026 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica odbył się coroczny Dzień Sportu, który jak zawsze połączył zdrową rywalizację, świetną zabawę i integrację całej społeczności szkolnej. Wydarzenie zgromadziło uczniów wszystkich klas, nauczycieli oraz kibiców, którzy z entuzjazmem wspierali swoich reprezentantów.

Oficjalnie Dzień Sportu zainaugurowała pani dyrektor Agnieszka Mazurowska, witając uczestników i zaproszonych gości, do których należeli:

  • Starosta Powiatu Wieruszowskiego – pan Stefan Pietras,
  • pani Edyta Drzazga – kierownik działu kadr i prac Propart Sp. z o.o.,
  • pan Dariusz Ociepa – dyrektor Livello Sp. z o.o.,
  • przedstawiciele firmy MARK’S Sp. z o.o. – pani Sylwia Zimoch (dział marketingu) oraz pan Hubert Karkoszka (dział handlowy).

🏆 Konkurencje i przebieg wydarzenia

W ramach Dnia Sportu rozegrano szereg konkurencji indywidualnych i drużynowych, m.in.:

  • piłka nożna
  • koszykówka
  • skok w dal z miejsca
  • bieg na 60 metrów
  • rzut piłką lekarską
  • przeciąganie liny
  • skoki przez skakankę
  • turniej szachowy
  • bieg tyłem
  • badminton
  • rekreacyjna konkurencja rodeo – utrzymanie równowagi na byku mechanicznym
  • gry karciane i planszowe
  • inne gry rekreacyjne i integracyjne: kalambury, rzut piłeczką pingpongową z zamkniętymi oczami, wieża z pudełek, konkurs – kto się szybciej uwolni.

Uczestnicy Dnia Sportu często próbowali swoich sił w wielu konkurencjach, wykazując się wielkim zaangażowaniem. Niektóre osoby można znaleźć wśród laureatów różnych dyscyplin.

Wiele wysiłku wymagał turniej piłkarski, który wygrali uczniowie ZSP im. Stanisława Staszica, wyprzedzając drużyny reprezentujące firmy patronackie naszej szkoły: PROPART, LIVELLO MARK’S.

Aby turniej przebiegał sprawnie czuwali sędziowie:

pan Marek Michalski

panu Piotrowi Lubański

pani Malwina Grzybek

za co gorąco im dziękujemy!

Oczywiście także inne dyscypliny dawały wiele emocji i satysfakcji uczestnikom, w tym – co zrozumiałe – zwycięzcom: biegi, skoki przez skakankę i skoki z miejsca w dal, rzut piłką lekarską, przeciąganie liny (tu nawet na podium znalazły się panie nauczycielki – rozumiemy, że życzliwie ustąpiły dwa wyższe miejsca uczennicom). Natomiast w spokojnej atmosferze, w wielkim skupieniu, ale w otoczeniu wielu obserwatorów, odbył się turniej szachowy, w którym z ośmiu uczestników wyłoniono zwycięzcę. Poważnym zainteresowaniem cieszyła się rekreacyjna konkurencja rodeo polegająca na jak najdłuższym utrzymaniu się na byku mechanicznym.

Zawodnicy mogli pokrzepić się kiełbaskami z grilla, chlebem i ogórkami (z wielkim zaangażowaniem przygotowywanych przez nauczycieli i pracowników szkoły), lodami, owocami, wodą zapewnionymi przez firmy patronackie.

Atmosfera była pełna energii, a uczniowie wykazali się zarówno sportowym duchem walki, jak i wzorową postawą fair play.

Wyniki:

Turniej Piłki Nożnej:

  1. ZSP im. Stanisława Staszica
  2. PROPART
  3. LIVELLO
  4. MARK’S

Rzut piłką lekarską – chłopcy:

  1. Jan Grela, klasa 4Tb
  2. Oskar Kupis, klasa 3Teh
  3. Adam Gasztych, klasa 3Tt

Rzut piłką lekarską – dziewczęta:

  1. Julia Ptak, klasa 4Tb
  2. Jagoda Karkoszka, klasa 3Teh
  3. Katarzyna Błasiak, klasa 1Te

Przeciąganie liny – chłopcy:

  1. Klasa 3Teh
  2. Klasa 1Tib
  3. Klasa 2s

Przeciąganie liny – dziewczęta:

  1. Klasa 3Tl2
  2. Klasa 3Teh
  3. Nauczycielki ZSP im. Stanisława Staszica

Bieg na 60 m – dziewczęta:

  1. Patrycja Błasiak, klasa 3Teh
  2. Milena Mykietów, klasa 1Tl
  3. Katarzyna Błasiak, klasa 1Te

Bieg na 60 m -chłopcy:

  1. Jakub Wolko, klasa 3Ti1
  2. Kamil Wyder, klasa 1Te
  3. Radosław Trzeciak, klasa 4Te

Skok w dal z miejsca – dziewczęta:

  1. Milena Mykietów, klasa 1Tl
  2. Patrycja Błasiak, klasa 3Te
  3. Katarzyna Błasiak, klasa 1Te

Skok w dal z miejsca – chłopcy:

  1. Kamil Wyder, klasa 1Te
  2. Jan Grela, klasa 4Tb
  3. Patryk Semba, klasa 3Tl2

Skoki przez skakankę – dziewczęta:

  1. Anastasiia Pankiv, klasa 3TL2
  2. Patrycja Błasiak, klasa 3Teh
  3. Jagoda Karkoszka, klasa 3Teh

Skoki przez skakankę – chłopcy:

  1. Konrad Sopel, klasa 3Te
  2. Jan Grela, klasa 4Tb
  3. Igor Krzyżanowski, klasa 4Tb

Turniej szachowy:

zwycięzca: Mateusz Kapral, klasa 4Ti1

Rekreacyjna konkurencja rodeo – utrzymanie równowagi na byku mechanicznym:

  1. Cyprian Smolis, klasa 3Ti1
  2. Franciszek Rybski, klasa 1Te
  3. Patryk Dębiak, klasa 1tl

Klasyfikacja generalna klas:

  • I miejsce – klasa 3Teh – zdobywcy Pucharu Przechodniego oraz nagrody finansowej i nagroda finansowej
  • II miejsce – klasa 4Tb – nagroda finansowa
  • III miejsce – klasa 1Tl – nagroda finansowa

Podziękowania:

Dyrekcja szkoły oraz organizatorzy wydarzenia składają serdeczne podziękowania:

  • Staroście Powiatu Wieruszowskiego panu Stefanowi Pietrasowi za objęcie patronatem wydarzenia oraz ufundowanie pucharów,
  • Radzie Rodziców za nagrody finansowe dla najlepszych klas,
  • firmie PPHU MARK’S Sp. Z o.o.– za kiełbaski i ogórki na wspólny grill, ufundowanie gry integracyjnej polegającej na jak najdłuższym utrzymaniu równowagi na tzw. byku mechanicznym oraz wybranych nagród,
  • firmie Propart Sp. z o.o. za zaopatrzenie w owoce, poza tym dziękujemy pani Aleksandrze UdalePropartu za wsparcie organizacyjne,
  • firmie Benix/Livello Sp. z o.o.– za ufundowanie lodów,
  • firmie  Ociepa.pl – za wsparcie i przekazanie upominków na nagrody w konkursie „Bieg kelnera”,
  • firmie Novelty Trading Group Sp. z o.o. – za zapewnienie wody dla uczestników.

Szczególne podziękowania za całoroczną współpracę uwieńczoną Dniem Sportu należą się:

Państwu Lidii i Bernardowi Kaczorowskim właścicielom firmy Benix/Livello,

Państwu Annie i Michałowi Marszałkowskim – właścicielom firmy PPHU MARK’S

Panu Michałowi Nokielowi właścicielowi firmy Propart

Dziękujemy także organizatorom, nauczycielom i pracownikom obsługi za wysiłek, jaki włożyli w przygotowanie i nadzorowanie konkurencji sportowych i w obsłudze grilla. To właśnie dzięki nim zawody sportowe mogły odbyć się w pogodnej, przyjemnej atmosferze

Podsumowanie

Dzień Sportu po raz kolejny udowodnił, że w Staszicu sport to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim wspólna pasja, integracja i radość ze spędzania czasu razem. Za rok znowu się spotykamy!


Przejdź do treści