poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Bądźmy świadomymi uczestnikami wirtualnej rzeczywistości – prezentacje filmoweBądźmy świadomymi uczestnikami wirtualnej rzeczywistości – prezentacje filmowe

Organizatorem Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce – od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange, a partnerami firmy Facebook Polska, Google Polska, Samsung i Librus.

W ramach Polskiego Centrum Programu Safer Internet realizowane są 3 projekty:

Saferinternet.pl  – projekt, którego celem jest zwiększanie społecznej świadomości na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą najnowsze techniki komunikacji. Wśród podejmowanych działań priorytetem jest edukacja, zarówno dzieci, jak i rodziców, a także podnoszenie kompetencji profesjonalistów w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu.
Projekt realizowany przez FDDS i NASK we współpracy z Fundacją Orange.
Więcej informacji: www.saferinternet.pl
Dyżurnet.pl – punkt kontaktowy, do którego można anonimowo zgłaszać przypadki występowania w internecie treści zabronionych prawem takich, jak materiały prezentujące seksualne wykorzystanie dziecka, treści o charakterze rasistowskim i ksenofobicznym. Projekt realizowany przez NASK. Więcej informacji: www.dyzurnet.pl
Pomoc telefoniczna i online – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 oraz telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci 800 100 100. W ramach tych dwóch projektów udzielana jest pomoc młodym internautom, rodzicom i profesjonalistom w przypadkach zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu. Telefony prowadzone są przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.
Więcej informacji: www.116111.pl  oraz www.800100100.pl

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele zapraszam do obejrzenia (zwłaszcza, że mroźna pogoda  przymusza do pozostania z kubkiem gorącej kawy lub herbaty – w domowym cieple) wystąpień prelegentów Konferencji  DBI 2021,
która odbyła się 9 lutego br.
Wiele ciekawych wiadomości o relacjach dziecko – komputer, uczeń – komputer.
Warto je wykorzystać we własnych relacjach z internetem i komputerem.

Pozdrawiam – pedagog szkolny Danuta Urbaś.

Dodatkowo warto przejrzeć PDF:
https://akademia.nask.pl/publikacje/Sexting%20i%20nagie%20zdjecia_www.pdf

obrazek: https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/walentynki/207264-internet


Skip to content